Dzīves jēga – kā to apjaust, un vai tā mainās?
Ko Tu vēlies patiesībā?
Iespējams, ka ik pa laikam uzdod sev jautājumu: "Ko es patiesībā vēlos?" un arī zini, ka atbildēt uz to sev nav tik vienkārši. Un, sākot prātot, ko patiešām gribi, nonāc pie pārdomām par dzīves jēgu.
Mēs parasti zinām, ko nevēlamies. Jo īpaši, pavisam vienkāršās ikdienas tēmās – nepatīk karstums, nepatīk auksta ziema, gribas izlaist tikšanos ar draugiem, tā vietā mierīgi mājās atpūsties. Bet vai tas bija pareizs lēmums, jo varbūt gribas visu?
Interesanti, ka, ja mēs zinām, ko negribam, rūpīgi padomājot, mēs varam izlobīt arī "ko mēs gribam".
Pamēģini:
- Uz lapas kreisajā kolonnā pieraksti lietas, kuras negribi, kas nepatīk un ko nevēlies: piemēram, man nepatīk garlaikoties; man nepatīk, ja kāds kavējas, negribu braukt ar sabiedrisko transportu uz darbu, utt. – saraksts var būt bezgalīgs.
- Un lapas labajā pusē ieraksti precīzus pretstatus. Minētajā piemērā - man patīk izklaidēties (minot konkrētāk, kā); man patīk punktualitāte; man patīk uz darbu braukt ar rolleri vai riteni…
Tagad Tu spēcīgāk būsi definējis to, ko vēlies, pie tam aizvien papildinot šo sarakstu, nostiprini sevī apziņu par to, kas Tev tiešām ir svarīgi. Šie “vēlos/gribu/patīk” kalpo kā mazas bākas, kā mazi starpmērķi Tavā ceļā.
Ir svarīgi pieturēties pie tā, par ko esi pārliecināts, un kas saskan ar Tavām vērtībām.
Dzīves jēga mainās līdz ar tās uzdevumiem
Lai arī bieži vien mēs vēlamies, lai dzīves jēga būtu nemainīgs lielums, tas patiesībā mainās, tādēļ iesaku paraudzīties uz to savādāk:
Tas, ko Tu vēlies no dzīves un pati dzīves jēga ir kā saknes, kas ir pietiekami dziļas, lai tad, kad parādās šķēršļi, rodas neparedzētas situācijas, motivācijas zudums, arī notikumi (pozitīvi vai negatīvi), tās Tevi noturētu un arī pielāgotos. Tu veidojies un dzīves jēga pielāgojas jauniem apstākļiem un uzdevumiem, tuvinot Tevi tam, ko vēlies no dzīves.
Jo patiesībā Tu zini, ko vēlies, atliek tik elastīgi to pielāgot neparedzamai dzīves daļai (un tādi neparedzamie notikumi jau ir un būs!)
Ja esi pārdomās par savas dzīves jēgu vai saviem pazudušajiem mērķiem; ja Tevi nomāc dzīves šķēršļi un zudusi motivācija to pārvarēšanai, sistēmiskais koučs var palīdzēt. Mērķtiecīgi un ar redzējumu no citu skatupunkta es kā sistēmiskais koučs atbalstīšu Tevi izvētīt līdzšinējos sapņus un mērķus, tā, lai jaunie ir tā vērti un atbilstīgi Tavai dzīves jēgai.
Sistēmiskais koučings piedāvā holistisku pieeju, lai apzinātos savas dzīves jēgu un pielāgotu mērķus saskaņā ar to.
Sistēmiskā kouča nodarbības ir veids, kā mērķtiecīgi analizēt un pārdomāt savus sapņus, lai atklātu, kas Tev patiešām ir svarīgi, un palīdzētu atgriezties pie tā, kas Tevi aizrauj. Koučings var būt vērtīgs atbalsts, lai, raugoties no dažādiem skatpunktiem, atkal rastu virzienu dzīvē.