Nogurums – organisma kliedziens pēc efektīvas stresa mazināšanas stratēģijas
Cik noguris Tu esi?
Jēdzieni ‘’stress’’, ‘’emocionālā veselība’’ un ‘’labbūtība’’ arvien plašāk tiek lietoti, bet tas automātiski nenozīmē, ka esam emocionāli stabilāki vai dzīvojam līdzsvarā un minimāla stresa apstākļos. Lai arī līdz šim nav pētīta Latvijas sabiedrība, aptaujas citās Eiropas valstīs (Vācijā veikts pētījums*) liecina, ka puse no valsts iedzīvotājiem jūtas saguruši, pie tam darbspējīgā vecumā tā ir pat vairāk nekā puse. Un tas ir šokējošs apmērs. Visticamāk, dati Latvijā atspoguļotu līdzīgu ainu.
Nogurums ir problēma, par kuru īpaši sūdzas pieaugušie vecumā no 30-40 gadiem, pie tam sievietes šajā vecumā par nogurumu sūdzas tikai nedaudz vairāk – tātad, spēku izsīkums ir visiem. Arī vecāki ar bērniem izteikti izjūt nogurumu (61% pret 47% ģimeņu bez bērniem), jo skaidrs, ka noturēt līdzsvarā katru sfēru – ģimeni, darbu, privāto laiku – nav viegli.
Vai galvenais noguruma iemesls ir darbs?!
Darba vietās galvenie cēloņi nogurumam ir spiediens par darba izpildi, par termiņu ievērošanu un arī darba apjoms. Tomēr arī citi faktori ietekmē piekusumu, kā piemēram, problēmas ar vadītāju vai kolēģiem. Paralēli darba situācijai un personīgajai ikdienai, nogurumu rada arī vispārējie ekonomiskie apstākļi, ģeopolitiskā situācija, kā arī informācijas pārbagātība un pastāvīgā mediju pieejamība.
Mums pietrūkst stresa mazināšanas stratēģijas
Izveido savu stresa pārvarēšanas stratēģiju
Tāpēc,
- ja pēdējā laikā Tu jūties noguris, piekusis un iztukšots,
- ja esi “vāveres ritenī”, bet starp daudziem uzdevumiem esi pazudis Tu pats,
- vai ja pamani ķermenī pirmos stresa izraisītus signālus,
velti sev 1h rūpīgu un intensīvu laiku, radot savu personīgo stresa pārvarēšanas stratēģiju.
Šis instruments: individuāls koučings, Tev noderēs kā atbalsta rīks, jo izanalizēs situāciju no visām pusēm (pie tam koučs ir neitrāls un neraustīs Tevi savās interesēs), sagrupēs realitāti ar vēlmēm un radīs personīgu stratēģiju turpmākajām stresa situācijām.